fbpx

Jak zdrowo schudnąć?

Jedzenie emocjonalne Dlaczego diety nie działają Psychodietetyk Agata Jasińska Szczęście od kuchni

SCHUDNĄĆ SZYBKO CZY TRWALE?

Stereotypowe myślenie o skutecznym odchudzaniu: muszę znaleźć silną wolę, zacisnąć pasa i wytrwać na restrykcyjnej diecie. To przyniesie szybkie efekty.

Jak jest naprawdę? Takie podejście daje szybkie efekty, bo restrykcyjna dieta powoduje spadek cyferek na wadze. Na początku Twoja radość nie ma końca. Waga codziennie pokazuje mniej, a Ty cieszysz się, patrząc na ten dowód słusznie podjętej decyzji o diecie! Jest moc!

Potem jest już tylko gorzej… Dlaczego?
Z jednej strony waga już tak pięknie nie spada… Pierwsze spektakularne efekty to było pozbycie się treści jelitowej, odwodnienie.

Z drugiej strony Ty masz już coraz mniej sił. Organizm zorientował się, że dostawy pożywienia zmniejszyły drastycznie i włączył tryb oszczędnego gospodarowania energią. Nie chce Ci się już nawet wstać z kanapy.

Trwasz jeszcze chwilę, ale głód coraz bardziej dokucza, a efekty coraz bardziej marne… waga już nie rozpieszcza co rano mniejszą cyfrą…

Jak najczęściej kończy się ta historia? Nie dajesz rady i w przypływie załamania zjadasz coś „zakazanego”. Kończy się „ucztą”, bo skoro już złamałaś dietę, to przecież nie ma znaczenia, jak dużo zjesz? A potem przychodzi poczucie winy i beznadziejności…

I znów dostarczyłaś sobie dowodów na to, że nie masz silnej woli, nigdy Ci się nie uda… Innym się udaje (przecież oglądasz metamorfozy i widzisz, że się da).

Nie tędy droga. Jeśli chcesz schudnąć na dobre, zrób to inaczej.

Na grafice znajdziesz kilka niezbędnych elementów. Skup się na tym, aby wyeliminować źródłowe przyczyny (jedzenie emocjonalne, zajadanie stresu, brak uważności, etc) i zbudować nawyki wspierające Twój zdrowy styl życia.

Psychodietetyk Diet Coach Agata Jasińska Szczęście od kuchni Kurs Intuicyjnego Odchudzania

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W DIECIE ODCHUDZAJĄCEJ?

Obejrzyj animację, którą przygotowałam i dowiedz się dlaczego diety nie działają i co jest najważniejsze w odchudzaniu:

NIE DZIEL JEDZENIA NA ZAKAZANE I DOZWOLONE

Restrykcyjna dieta na 3 miesiące pozwoli Ci schudnąć, ale po powrocie do starych nawyków żywieniowych efekt jojo jest gwarantowany.

Dlatego tym razem podejdź do odchudzania inaczej. Pomyśl o TRWAŁEJ zmianie sposobu odżywiania. A skoro nowy sposób odżywiania ma zostać z Tobą już na zawsze to…. TAK! Musisz pozwolić sobie na KONTROLOWANE zaspokajanie zachcianek.

Psychodietetyk Diet Coach Agata Jasińska Szczęście od kuchni Kurs Intuicyjnego Odchudzania

Zamiast dzielić jedzenie na zakazane i dozwolone, wplataj w swoją codzienną dietę jedzenie, które lubisz. Dzięki temu, że będziesz zachowywać balans pomiędzy zaspokajaniem zachcianek a utrzymywaniem odżywczej diety i deficytu kalorycznego, będziesz w stanie pokochać taki sposób odżywiania, zaprosić go do swojego życia już na zawsze, a jednocześnie powoli organizm wróci do Twojej optymalnej wagi.

‼️ To ma znaczenie, czy zjesz całą czekoladę w chwili stresu, czy może małego batonika albo tylko 2 kostki czekolady.

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez czegoś słodkiego, zaplanuj swoją dietę w taki sposób, aby jeden posiłek był na słodko, ale jednocześnie był zbilansowany (węgle, tłuszcze, białka) i rozsądny kalorycznie. Dzięki temu zaspokoisz swoją potrzebę na słodkie i będziesz mogła zjeść taki posiłek bez wyrzutów sumienia.

Takim słodkim posiłkiem może być:
✅ śniadanie (owsianka z owocami i czekoladą, omlet z musem truskawkowym) lub
✅ drugie śniadanie (serek bananowy, czyli zmiksowany twaróg z bananem i jogurtem naturalnym, posłodzony ksylitolem plus orzechy), a może
✅ podwieczorek (naleśnik z twarogiem i słodkim musem, batonik orzechowy i jogurt).

Wiesz już, o co chodzi? Zdrowe odżywianie / odchudzanie to sztuka kompromisu i negocjacji ze sobą. Prowadź dialog wewnętrzny. Lubisz zjeść coś słodkiego? Wpisz to w plan posiłków na dany dzień. I zjedz ten posiłek z przyjemnością i uważnością.

A jeśli masz problem z zajadaniem emocji i objadaniem się, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Psychodietetyk Diet Coach Agata Jasińska Szczęście od kuchni Kurs Intuicyjnego Odchudzania
Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
MENU