fbpx

Sekrety skutecznego odchudzania

sekrety skutecznego odchudzania według psychodietetyka

Sekrety skutecznego odchudzania!

Zastanawiasz się, czy można schudnąć bez diet? Sprawdź, jakie są sekrety skutecznego odchudzania. Dowiedz się, co pozwoli osiągnąć sukces w odchudzaniu bez polegania na dietach lub liczeniu kalorii. Wprowadź te nieoczywiste zasady i zobacz co się stanie! Sprawdź, jak te zmiany wpłyną pozytywnie wpłynie na Twój proces zmiany nawyków żywieniowych i  odchudzanie. Wszystko znajdziesz w poniższym wpisie.

akceptacja_psychodietetyk_Agata_Jasińska

Zaakceptuj sytuację, w której jesteś i wyciągnij wnioski z przeszłości!

Jesteś tu, gdzie jesteś. Wcześniej nie wiedziałaś tego, co wiesz dziś. Być może powielałaś te same błędy. Może zaufałaś niewłaściwym osobom. A może po prostu nie miałaś sił, aby zadbać o odżywienie.

To już było. To, co możesz z tym zrobić, to wyciągnąć wnioski. I iść dalej. Bogatsza o nową wiedzę i doświadczenia.

stop_dietom_psychodietetyk_Agata_Jasińska

Porzuć mentalność dietetyczną i zacznij stopniowo zmieniać to, jak żyjesz i co jesz.

Diety nie działają. Lepszym sposobem na trwałe odchudzanie jest stopniowe odzyskanie zdrowych relacji z jedzeniem i powrót do jedzenia intuicyjnego, które opiera się na podążaniu za sygnałami głodu i sytości.

Uwaga! Teraz być może Twoje sygnały są rozregulowane. Potrzebujesz je naprawić i na początek dorzucić sporo uważności i samokontroli. Potem jedzenie intuicyjne wejdzie Ci w krew i będzie po prostu częścią Twojego życia.

porównywanie się_psychodietetyk_Agata_Jasińska

Nie porównuj się z innymi! Znajdź własną ścieżkę i własny punkt odniesienia.

Nie porównuj swojego zaplecza do cudzej wystawy. Nie wiem gdzie i kiedy usłyszałam to zdanie, ale zapadło mi w pamięć. Widzisz metamorfozy i od razu pojawia się myśl, że inni mają silną wolę, a Ty jesteś leniwa? (** wstaw dowolny epitet, jakim siebie obdarzasz **).

Tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy te sukcesy są naprawdę tak spektakularne, a może to są zaburzenia odżywiania, a ładna sylwetka idzie w parze z bulimią? Nie wiesz, jak wygląda czyjeś życie i czy skupienie na odżywianiu i ćwiczeniach to nie jest plaster na perfekcyjnie ukrytą depresję? Możesz nie dostrzegać, że łatwiej będzie zadbać o sylwetkę bezdzietnej studentce, niż kobiecie, która pracuje na dwa etaty, samodzielnie opiekuje się dziećmi i ma problemy finansowe.

Tylko Ty wiesz, z jakimi wyzwaniami się mierzysz i tylko Ty możesz ocenić swój progress patrząc na samą siebie sprzed tygodnia, miesiąca, roku.

życzliwość_psychodietetyk_Agata_Jasińska

Myśl o sobie dobrze! Aktywuj swoją wewnętrzną przyjaciółkę!

To często najtrudniejszy punkt w pracy! Bo nasz Krytyk wewnętrzny krzyczy bardzo głośno! Z automatu wewnętrzny głos ustawiony jest na tryb dowalania sobie. W tym jesteśmy ekspertkami.

Skąd to się bierze? Z dzieciństwa, z otoczenia, z relacji przeszłych i obecnych. Zacznij zauważać ten głos i powtórz na głos to, co on powiedział. A potem zatrzymaj się na chwilę i zastanów. Czy powiedziałabyś tak właśnie do swojej przyjaciółki w takiej sytuacji? Czy powiedziałabyś, że jest leniwą kluską, bo po przyjściu do pracy usiadła przed TV, zamiast sprzątać dom? Nie? A co powiedziałabyś przyjaciółce widząc ją w takiej właśnie sytuacji? A teraz powiedz to do siebie, głosem jak najbardziej życzliwym.

To może być trudne na początku. Ale trening czyni mistrza. O wiele łatwiej żyć i działać, jeśli w głowie masz głos nie tylko krytyka wewnętrznego (każdy go ma, ja też), ale również głos wewnętrznej przyjaciółki. W Twojej głowie powinien odbywać się dialog. Jeśli go nie ma, a krytyk wewnętrzny przejął dowodzenie, to jest to obszar do pracy. Warto się nim zająć! Bo bardzo trudno żyć i wprowadzać zmiany, kiedy próboujesz motywować się wyłącznie samobiczowaniem. Zawsze to podkreślam – o wiele łatwiej dbać o zdrowy styl życia z troski o siebie, a nie z nienawiści.

Uważność_psychodietetyk_Agata_Jasińska

Uruchom uważność – złap kontakt z emocjami, zamiast je zajadać.

Kluczowy obszar! Uważność i emocje. Bardzo często okazuje się, że jemy z przyczyn emocjonalnych. Mylimy głód fizjologiczny z głodem psychologicznym! Dopóki nie zajmiemy się tą częścią, to żadne diety i dietetyczne wskazówki nie zostaną z nami na długo. Bo przyjdzie spadek nastroju, pojawi się stres napięcie i wówczas sięgniemy po jedyny dobrze znany i działający sposób – jedzenie.

Bez zaadresowania obszaru zajadania emocji odchudzanie zawsze będzie na chwilę, a nie na zawsze. Dlatego w takiej sytuacji rozważ sięgnięcie po wsparcie indywidualne.

Agata Jasińska Psychodietetyk

Konsultacje psychodietetyczne

Jeśli chcesz:

  • przestać być na dietach, a zamiast tego zdobyć praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci zacząć jeść intuicyjnie
  • zbudować i utrzymywać nawyki, a jednocześnie umieć radzić sobie z odstępstwami, porzucając myślenie czarno-białe
  • schudnąć na własnych warunkach i w swoim tempie, bez porównywania się z innymi
  • zacząć traktować siebie z życzliwością
  • przestać podjadać, a jednocześnie nauczyć się radzić sobie z emocjami
  • poradzić sobie z przejadaniem się

Sprawdź konsultacje psychodietetyczne (online lub stacjonarnie w Warszawie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
MENU